1 Mayıs´ı İşyerlerimizde Kutladık

Her sene kitlesel bir şekilde 1 Mayıs’ta alanlarda ve meydanlarda olan işçi ve emekçiler bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle coşkulu  meydanlarda buluşamasa da işyerlerinde 1 Mayıs kutlamaları yapılmaya devam ediyor.

 

1 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağının gelmesiyle birlikte dün işyerlerinde 1 Mayıs kutlamaları yapıldı. Sendikamızın örgütlü olduğu işyerlerinde işçiler bir araya gelerek taleplerini haykırdı. İstanbul’da  Çubukçuoğlu Deri, Prima Deri ve ETF Tekstil işyerleri önünde sosyal mesafenin korunduğu eylemler gerçekleştirildi. 1 Mayıs’ın anlam ve önemi üzerinde duruldu.

 

“Fabrikada Çalışarak Virüsten, Evde İşsiz Kalarak Açlıktan Ölmeyeceğiz” “Yaşamak İçin 1 Mayıs” yazılı pankart taşıyan işçiler “İşsizlik Sigostası Fonundan Koşul Aranmaksızın Tüm İşçiler Yararlansın” ,” Kar için değil, halk sağlığı işçin tedbir”, Zorunlu çalışma gereken işyerleri dışında tüm işçilere ücretli izin” ,“salgın sürecinde elektrik, su, doğalgaz ve tüm temel ihtiyaçlar parasız olsun”,” ücretli izin, yaygın test, ücretsiz ve eşit sağlık istiyoruz”, “ücretsiz izin ve işten çıkarmalar yasaklansın”  yazılı dövizleri taşıdı.

 

İzmir’de örgütlü olduğumuz işyerlerinde üyelerimizin katılımıyla 1 Mayıs’ın anlam ve önemi üzerinde kutlama yapıldı. İzmir’de şube binamızda, örgütlü olduğumuz tüm fabrikalar ve alanlarda kutladık. Şube binamızda, Türk-İş Bölge Önünde, Menemende Deri 2000 ve Zeytin Deri’de, Torbalı’da Sepiciler Deri önünde, Çiğli’de Akar Tekstil, Nurkar Tekstil ve Çiğli Kasaplar Meydanı’nda kutlamalar yapıldı.

 

İzmir’de “Taşeron, Esnek, Kuralsız, Güvencesiz, Sendikasız ve Taşeron Çalıştırmaya Hayır”, “Kıdem Tazminatına Dokunma” pankartları taşındı.

 

 

 

 


Foto Galeri

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!