1 Mayıs’ta alanlardayız!

1 Mayıs’ta alanlardayız!

 

Her 1 Mayıs’ta olduğu gibi  bu yıl da sendikamızın merkez binası önünde sabahın erken saatlerinde bir araya gelen işçiler burada halaylar eşliğinde ile kutlamaları başlattılar.

 

Taksim’de yitirdiğimiz işçi ve emekçileri anma programı çerçevesinde genel başkanımız Musa Servi ve yönetici ve üyelerimiz Taksim Meydanında Kazancı Yokuşunda hayatını kaybedenler için karanfil bıraktı.Bakırköy Pazar alanına hareket etmeden önce işçiler Tuzla Aydınlı içine doğru yürüyüş gerçekleştirdi. “zafer direnen emekçinin olacak”, “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “suskun toplum istemiyoruz” sloganlarına atan işçiler Aydınlı işçinde tur atarak otobüslerin kalkış noktasında Bakırköy’e doğru yola çıktılar.

 

Bakırköy’de kutlama alanına gelen işçiler çekilen halaylarla 1 Mayıs coşkusunu tırmandırdı. Deri işçilerinin oluşturduğu halaya tüm işçi ve emekçiler yoğun ilgi gösterdi. 

 

Buradan kortej halinde kutlama alanına doğru ilerlendi. Kölelik yasalarına, kıdem tazminatının gaspına karşı mücadele ve insanca çalışma koşulları için 1 Mayıs alanında on binler toplandı.

1 MAYIS İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

1 MAYIS İZMİR:

İzmir'de 1 Mayıs kutlamalarının adresi yine Gündoğdu Meydanıydı. Kadın üyelerimiz bu 1 Mayıs'ta da en ön safta yet tuttu. 

 

 

 

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!