Bayram Mesajı

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havaalanı’nda vahşice yapılan saldırı sonucunda 43 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi de ağır bir şekilde yaralanmıştır.

 

Ülkemizde daha önceki katliamlarda da olduğu gibi önlemlerin yeterince alınmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemizde kaos, korku ve panik yaratmak amacıyla yapılan bu saldırılar elbette amacına ulaşamayacaktır. Ortadoğudaki savaş dünyada en büyük göçmen krizine neden olmuş ve milyonlarca insan yerinden olmuştur. Ortadoğudaki savaş çemberinden en çok etkilenen ülkelerden biri konumuna gelen ülkemizde saldırıların boyutu giderek tırmanmakta ancak saldırılar öncesinde önlenememektedir. Bu gidişatın bir an önce son bulması için savaş politikalarından bir an önce vazgeçilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.  

 

Havaalanı saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına baş sağılığı dilerken, yaralıların bir an önce sağlıklarına geri kavuşmalarını diliyoruz.

 

Katliamların ve göz yaşlarının dinmediği böyle bir  atmosferde ne yazık ki Ramazan Bayramı'nı karşılıyoruz.   

 

Ülkemizde ve ortadoğuda savaşların ve katliamların sona ermesini dilerken tüm üyelerimizin Ramazan Bayramı’nın barış ve kardeşlik içinde geçmesini diliyor, aileleri, yakınları ile iyi bayramlar geçirmesini temenni ediyoruz.

 

Deriteks Yönetim Kurulu


SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!