BAYRAM MESAJI

GENEL BAŞKANIMIZ MUSA SERVİ'NİN BAYRAM VESİLESİYLE YAYINLADIĞI MESAJDIR:

 

Ülkemizde yaşam koşullarının giderek ağırlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Yoksulluk, işsizlik ve eşitsizlik ile birlikte şiddetin toplumun tüm katmanlarına nüfuz ettiği,  çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerinin kanıksatılmaya çalışıldığı, siyasi kamplaşmalarla kutuplaştırıcı dil ve söylemlerin siyasette egemen hale geldiği, doğanın günden güne tahrip edilerek yaşam alanlarımızın yok edildiği, kültürel yozlaşmanın dayatıldığı ve işçi ve emekçilerin her zamankinden daha fazla hak kaybına uğradığı, iş cinayetlerinin hız kesmeden devam ettiği bir dönemde halkımızın her zamankinden daha fazla kardeşliğe ve birlikteliğe ihtiyacı bulunmaktadır.

 

Anayasal bir hak olan sendikalaşma haklarını kullandıkları için DHL Lojistik’te ve Akkim’de işçilerin işten atmalara, Real Hiper Market işçilerinin alacakları için verdikleri mücadele, diğer yandan Aroma’da işçilerin başlattığı grev devam etmektedir. Tümtis Ankara Şube yöneticilerin sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek haksız bir şekilde cezaevlerinde tutulması ise kabul edilemezdir. Sendikal faaliyetin suç kabul edildiği bir yargılamanın yerinde olmadığı açıktır ve yargılamanın yeniden yapılması ve bu mağduriyetin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

 

Bugün işçilerin kazanımlarını büyütmek ve ileriye taşımak ve başarıya ulaştırmak için emekten yana olan tüm kesimleri ortak hareket etmeye çağırıyoruz.

 

Ülkede yaşanan tüm olumsuzluklara ve toplumdaki tüm kutuplaşmaya rağmen sınıf mücadelesinin birleştirici ve ötekileştirmeyen ruhunu ileriye taşımak halkların kardeşçe ve özgürce yaşayabileceği bir dünya için işçi sınıfının birliği ve halkların kardeşliğinin hakim olduğu bir düzende yaşama arzusu için tüm çabalarımız sürecektir.

 

Başta üyelerimizin, tüm halkımızın, işçi ve emekçilerin bayramını kutluyorum. Haklı mücadelelerini sürdüren tüm işçilerin mücadelesinin yanında olduğumuzu ifade ediyor ve demokrasi, kardeşlik ve barış duygularının egemen olduğu bir bayram diliyoruz. 

 

Musa SERVİ

Deriteks Sendikası Genel Başkanı 

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!