DERİ GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA

TUZLA DERİ GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI.

 

Tuzla Deri Sanayi Bölgesinde bin işçiyi kapsayan grup toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

 

Deri Grup Toplu Sözleşmesinde bulunan izin dönüş, erzak yardımı, bayram harçlığı, yılbaşı ödeneği, yıpranma primi, askerlik ödeneği, tahsil ödeneği, yemek, çocuk ödeneği, evlenme ödeneği, doğum ve ölüm yardımı miktarları yüzde 60 oranında artırıldı. Yakacak yardımındaki artış ise yüzde 63 olarak gerçekleşti. Üyelerimiz bunun yanı sıra sözleşmeden yer alan devlet memurlarına tanınan rakamlarda her ay aile yardımından da yararlanırken, iki yılda bir deri mont, yılda iki çift ayakkabı yardımından yararlanmaya devam edecek.

 

Sendikamız ve TÜDİS arasında yapılan müzakereler sonucunda; deri işçilerine 1-15 yıl arasında sınırlı kalmak üzere işyerinde çalıştığı her yıl için 10 TL kıdem zammı ilave edildikten sonra, ücretlere yüzde 60 oranında zam yapılmasına karar verildi. Böylece kıdem zamlarıyla birlikte ortalama ücret artışları yüzde 60-65 arasında değişen oranlarda gerçekleşirken ortalama ücret artışı yüzde 63'e denk düştü. 

 

Deri Grup Toplu İş Sözleşmesi 01.03.2022 tarafından yürürlüğe girecek olup, sözleşmenin ikinci yılında enflasyon rakamına +3, üçüncü yılında +5 puan eklenmesine karar verilmiştir.

 

Sözleşmenin başta üyelerimize ve tüm taraflara hayırlı olmasını dileriz.

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!