SENDİKAMIZDAN DHL ve AKKİM İŞÇİLERİN DESTEK ZİYARETİ

Türk-İş’e bağlı sendikalar Petrol-İş’te örgütlendikleri için işten atılan İstanbul Hadımköy de bulunan Akkim Kimya işçilerini ziyaret etti. Ziyarete Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, DERİTEKS İstanbul Avrupa Yakası Sorumlusu Veysel Arslan, Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir, TÜMTİS Genel Örgütlenme Sekreteri Muharrem Yıldırım, Genel Eğitim Sekreteri Ersin Türkmen ve DDSB katıldı.

“Sınıf dayanışması ve sınıf kardeşliğinin esas alınması gerekiyor”

Ziyarette DERİTEKS adına konuşan Veysel Arslan,sendikaların  mücadelesi sendikal haklar ve ekonomik talepler dışında aslında yaşanacak bir dünya mücadelesi olduğu, bunun için sınıf dayanışmasının ve sınıf kardeşliğinin esas alınması gerektiği vurguladı. “İşçilerin bu gibi örgütlenme sürecinde gerçek kimliğini deşifre eden patronun örgütlenme yokken kardeşlik, vefa, fedakarlık vurgusunu sıkça yaptığı, kendi hakkı için, siparişleri yetiştirmek için işçiyle bir aile olan patronun söz konusu anayasal bir hak olan sendika hakkına gelince nasıl birden düşman kesildiğini, gerçek kimliğini ortaya koydu” diyen Arslan bu gibi direniş ve örgütlenme süreçlerinde daha net olarak ortaya çıktığının altını çizdi.

Ziyaret sonunda direniş devam ettiği sürece işçilerle dayanışma içinde olunacağının sözü verilerek ziyaret sonlandırıldı.


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!