EUROPEAN TSHİRT FACTORY´DE TİS´TE ANLAŞMAYA VARILDI

 

European Tshirt Factory  Tekstil AŞ’de Toplu Sözleşme’de anlaşmaya varıldı.

 

European Tshirt Factory işyerile sendikamız arasında devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanmış ardından arabulucuk süresinde de anlaşma sağlanamadığından işyerinde grev kararı alınmış ve 4 Haziran’da grev kararı işyerinde ilan edilmişti.

 

Gelinen aşamada işverenle yapılan toplu iş sözleşme müzakereleri devam etmiş ve yapılan anlaşma ile ücretlere 2018 yılı birinci altı ay için %10, ikinci altı ay için altı aylık TÜİK enflasyon +%2 ilave edilerek zam yapılmasına karar verilmiş olup, sözleşmenin ikinci ve üçüncü yılları her altı aylık dönemler için ücretlere TÜİK Enflasyon + %1 ilave edilerek zam yapılacaktır.

 

İkramiye için; sözleşmenin birinci yılı için 2, ikinci yılı için 2, üçüncü yılı için 2,5 tam maaş ikramiye olarak belirlenmiştir.

 

Bunun yanı sıra diğer sosyal haklarda da önemli artışlar yaşanmıştır;

Ramazan ve Kurban Bayramında brüt 100'er TL, Tahsil Yardımında; ilköğretim Net 80 TL, Lise 100 TL, Yüksekokul net 150 TL, Yakacak Yardımı brüt 600 TL, Çocuk yardımı 5 TL, Kreş yardımı brüt 100 TL, Evlenme brüt 700 TL, Doğum ödeneği brüt 700 TL olarak belirlenmiştir.

 

Sözleşemenin üyelerimize hayırlı olmasını dileriz


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!