IndustriAll Avrupa Federasyonu 2. Olağan Genel Kurul’u Madrid’te gerçekleşti.

IndustriAll Avrupa Federasyonu 2. Olağan Genel Kurul’u 7-9 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın Madrid kentinde gerçekleştirildi.

 

7 Haziran’da öğleden sonra IndustriAll Avrupa Federasyonu Başkanı Michael Vassiliadis açış konuşmasıyla başlayan genel kurul karşılama mesajları ile başladı. Ve İlk günde ETUC Genel Sekreteri Luca Visenti, İspanyol Sendikalarının konuşmaları gerçekleşti. Divanın seçimi yapılarak, aday başvuruları yapıldı ve genel kurul gündemi onaylandı.

 

Genel Kurulun ikinci gününde oy kullanma işlemi gerçekleşti. Sendikamız adına genel başkanımız Musa Servi oy kullandı.

 

 

Oylamanın sonuçları açıklandı ve Başkan Michale Vassiliadis,  Genel Sekreter Luc Triangle, Genel Sekreter Yardımcılılarına Sylvain Lefebvre, Luis Angel Colunga ve Benoit Gerits seçildiler.

 

Genel Kurul 2. Gün ise sektörlere dair genel sunumlar gerçekleşti. Sendika temsilcileri tarafından sektörler özgülünde konuşmalar yapılarak siyasal çözümler üzerinde önergeler sunuldu. Her bir önerge delegelerin oyuna sunuldu.

 

Sendikamızın genel başkanı Musa Servi uluslar arası dayanışmanın önemi üzerine söz aldı ve ülkemizdeki sendikal örgütlenme ile karşılaşılan güçlüklere değindi. Servi, Türkiye'de bir fabrikanın örgütlenmesinin çok yönlü ve uluslararası yönleri olduğunu, Avrupa merkezli markaların Türkiye'de üretim yaptığını ama çoğu markanın işçilerin hakları konusunda sorumluluk taşımadıklarını söyledi. Bu nedenle Avrupalı dostlarımızdan ve sendikalardan örgütlenme hakkını güvence altına alacak bir dayanışmayı göstermelerini ve örgütlenme konusun ortak duruş sergilemek üzere dayanışma çağrısı yaptı.

 

 

 

Yapılan sunumların ardından Genel Sekreterliğe seçilen Luc Triangel Industriall’un Eylem Planı hakkında konuşmak üzere bir sunum gerçekleştirdi.

 

Genel Kurulun son ve 3.gününde başkan seçilen Vassiliadis tüzük değişikliği ile ilgili önerileri sundu ve yapılan tartışmalar ve oylamalarla tüzük değişiklikleri gerçekleşti.

 

Genel Kurul öğleden sonra sona erdi.

 

 

13.06.2016

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto Galeri
IndustriAll Avrupa Federasyonu Genel Sekreteri Luc Triangle
IndustriAll Avrupa Federasyonu Genel Sekreteri Luc Triangle
IndustriAll Global Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!