KARDEŞ HALKLARA YARDIM ELİNİ UZATIYORUZ

KARDEŞ HALKLARA YARDIM ELİNİ UZATIYORUZ

 

Ortadoğu’da, ülkemizin yanı başındaki komşularında savaşın en vahşi yüzü sergilenmekte, mezhepsel ve dinsel farklılıklar çatışmaların ana odağı haline getirilerek, savaş en barbarca yöntemlerle sürdürülmektedir. Bu çatışmalarda bölge halkalarına yönelik yok etme ve kıyım politikaları uygulanmaktadır. Binlerce yıldır bulundukları bölgede yaşayan halklar yerlerinden yurtlarından edilmiş ve halkların çoğu ülkemiz sınırları içerisinde geçerek sığınmak durumunda kalmıştır.

 

İsrail’in ise Filistin’e yönelik ablukası, saldırıları ve katliam politikaları duraksamadan devam etmektedir. Son İsrail bombardımanında binlerce sivil katledilmiştir. İsrail’in saldırıları hiç bitmemiş en son Müslümanlar için kutsal bir yer olan Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarda bulunmuştur. Yapılan saldırıları nefretle kınıyor ve Filistin Halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.

 

Ortadoğu’da katliam politikaları devam ederken, sendikamız Suriye ve Irak’taki savaş nedeniyle ülkemize sığınmak durumunda kalan halklara ve aynı zamanda İsrail’in zulmüne uğrayan kardeş Filistin halkına destek elini uzatmaktadır.  

 

 

Irak ve Suriye’de şiddetli çatışmalardan sivillerin zarar görmeye başlaması ve ülkemize sığınmak durumunda kalmaları nedeniyle, sığınmacılar için yaşam alanları oluşturulmuş ve bu alanlarda sağlık, gıda, giyim gibi temel gereksinimleri karşılanmaya çalışılmaktadır.

 

Bugün Kobani ekseninde günlerdir devam eden çatışmalar ülkemizi çok ciddi şekilde etkilemiştir. Kobani’deki tehdidin her geçen gün artması, var olup yok olma arasında giden bir savaşın sınırımıza çok yakın bir yerde nüksetmesi insani bir krize yol açmıştır. Rojava’da yaşayan Kürtler, Türkmenler ve Ezidi halkları IŞİD’in ağır silahlarla yaptığı katliamlara ve saldırılarına hedef oldular.

 

Bu saldırılarda her zaman olduğu gibi kadınlar, çocuklar ve yaşlılar savaşın en çok mağdur olan kesimleri. Yaşanan kayıpların bilançosu o kadar ağırdır ki, kardeşlerini, akrabalarını, çocuklarını en yakın akrabalarını geride bırakmak zorunda kalan yüz binlerce kişi yüzlerce kilometre yol kat ederek ülkemiz sınırlarından giriş yapmış, binlercesi de Şengal Dağı’nda susuzluk ve açlık nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

 

En temel ihtiyaçlardan olan ayakkabı ve giyime yönelik iki ay önce başlattığımız kampanya başta üyelerimiz olmak üzere, faaliyet alanımızdaki işyerleri, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, sivil inisiyatifler, esnaflar gibi geniş bir çevre tarafından ilgi ve destek buldu.  

 

Yardım Kampanyamıza;

1220 adet ayakkabı, 600 adet mont-kaban,  50 adet battaniye, 300 adet çorap, 1135 adet pantolon, 2050 adet tişört, 1 adet çadır, 17 adet erzak kolisi olmak üzere toplamda 212 adet koliden oluşan yardımları Suruç Yardım Toplama Merkezine teslim ettik.

 

Filistin Halkına Destekler Ulaştırılacak

 

Bunun yanı sıra maddi olarak topladığımız yardımlar ise yakın zaman içinde Filistin halkına ulaştırılacaktır.

 

YAŞASIN İŞÇİ SINIFININ BİRLİĞİ VE HALKLARIN KARDEŞLİĞİ


Foto Galeri

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!