K.T DERİ’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

KT DERİ’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

 

Sendikamız ve deri konfeksiyon sektörünün önde gelen firmalarından LOGO Grup bünyesindeki KT Deri arasında önemli bir toplu iş sözleşmesi işyerinde dün yapılan tören ile imzalandı. İmza töreninde sendikamız adına Genel Başkanı Musa Servi, Genel Teşkilat Sekreteri Ayhan Yanılmaz, Tuzla Şb. Başkanı Binali Tay, Uzmanlar Engin Çelik ve Veysel Arslan katılırken işveren adına Yön. Krl. Başkanı Kamil Gökçetin, Yönetim Krl. Başkan Yardımcısı Özge Gökçetin ve hissedar Tülin Gökçetin katıldılar. İşyeri yemekhanesinde toplanan sendika ve işveren temsilcileri ortak bir açıklama yaparak yapılan sözleşmenin herkesi için hayırlı olmasını diledi.

 

Yapılan sözleşme birçok bakımdan sendikamız ve sektör açısından ayrı bir önem taşıyor. KT Deri’de imzalanan toplu iş sözleşmesi deri konfeksiyon sektöründe önemli bir eksikliği de gidermiş ve sektörde toplu iş sözleşmesi kapsamında örnek bir işyeri olmuştur.

 

Sendikamızın Ağustos ayında başlayan sendikal örgütlülük süreci iki buçuk ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanarak sendikamız çoğunluk yetkisini almış ve bir ay gibi yine çok kısa bir süre içinde sözleşme imzalanmıştır.

 

Sendikamız üyelerinin desteğini ve güvenini kazanmış başarılı bir örgütlenme süreci geçirmiş ve devamında toplu iş sözleşmesi sürecini yine üyeleriyle birlikte yürüterek sonuçlandırmıştır. Tüm bu süreçte üyelerimiz gelişmelerle ilgili düzenli olarak bilgilendirilmiş ve beklentilere uygun bir toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır.

 

Ayrıca en başından beri işçilerin temel hak ve özgürlüklerini kullanmaları karşısında örnek bir davranış sergileyen KT Deri işverenini son derece yapıcı ve olumlu tutumu nedeniyle kutluyoruz. Bu sağduyulu ve sorumlu davranışın sektördeki diğer sanayicilere de örnek olmasını diliyoruz.

 

Örgütlenme sürecinin henüz başındayken KT Deri ve sendikamız arasında kurulan sosyal diyalog sürecin itici gücünü oluşturmuş ve devamında iyi niyetli çabalarla süreç sağlıklı bir zeminde ilerleme imkanı bulmuştur. Bu diyaloğun başlamasında küresel federasyonumuz IndustriAll kilit bir rol oynamış ve federasyonumuz küresel çerçeve sözleşme bünyesinde markaları da sürece dahil ederek sürecin sağlıklı ilerlemesine zemin oluşturmuştur.  

 

Üyelerimizin en başından beri sendikamıza olan inanç ve güvenini boşa çıkarmayarak beklenti ve taleplerin en iyi şekilde karşılanabilmesi için azami ölçüde çaba sarf edilmiştir.  Demokratik bir şekilde işletilen bu süreçte tüm üyelerimize göstermiş oldukları özverili çabalar nedeniyle sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Yapılan toplu iş sözleşmesiyle;

 

Üyelerimizin mevcut ücretlerine taban ücret uygulaması getirilmiş ve ardından tüm üyelerimize %19 zam yapılmıştır. Üyelerimize ayrıca sosyal hak olarak; yılda iki aylık maaş tutarında ikramiye, herkese aylık 100 TL aile yardımı, ramazan ve kurban bayramlarında ve yılbaşında 200’er TL’lik erzak çeki, çocuğu olan kadın işçilere her ay 100 TL kreş yardımı, tahsil yardımı ilköğretim 150 TL, Lise 300 TL, Yükseköğrenim 450 TL, çocuk yardımı ayda 8 TL, evlenme ve doğum yardımı olarak yarım altın ve sözleşme dönemi için bir deri mont sağlandı. Sözleşmenin ikinci ve üçüncü yıllarında ise ücret ve sosyal haklara, TÜİK tarafından açıklanacak yıllık enflasyon rakamına +%3 ilave edilerek zam yapılacaktır.

 

Basına ve kamuoyuna duyurulur. 

DERİTEKS SENDİKASI YÖNETİM KURULU


Foto Galeri
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!