Meclis Başkanı Binali Yıldırım Üyelerimizde Biraraya Geldi

Meclis Başkanı Binali Yıldırım Sendikamızın Üyeleriyle Buluştu

 

Meclis Başkanı Sn. Binali Yıldırım sendikamızın Tuzla Belediyesi Ay Yıldız Sosyal Tesislerinde düzenlediği kahvaltı programında  üyelerimizle bir araya geldi.

 

Genel Başkanı Musa Servi açış konuşması yaparak Meclis Başkanı Sn. Binali Yıldırım’a üyelerimizle bir araya geldiği için teşekkür etti. Servi, konuşmasında sendikamızın içinde bulunduğu yetki sorununa ilişkin çözüm beklediklerini ifade etti, Tuzla tersanelerinde en son 2 işçinin hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntülü olduklarını söyleyen Servi kamu denetiminin artırılmasını talep etti. Servi konuşmasında Tuzla ilçesine bağlı olan ve deri ve tekstil işçilerinin yoğun bir şekilde oturduğu Konaşlı Mahallesi için yapılmak istenen imar planına ilişkin kapsayıcı bir çözüm beklediklerini ve bölge sakinlerinin mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ederek konuşmasını bitirdi

 

Servi’nin konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı söz alarak bölgede yapılmak istenen imar değişikliği ile ilgili geçmişten bugüne olan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

 

Yazıcı’nın konuşmasının ardından sözü Meclis Başkanı Binali Yıldırım aldı. Binali Yıldırım konuşmasında genel başkanımız Musa Servi’nin dile getirdiği yetki sorununa ilişkin daha önce Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın çok çabası olduğunu belirterek 2016 yılında yapılan düzenleme ile ilgili talimatı kendisinin verdiğini söyledi. Yıldırım, yetki sorununa ilişkin “Çözüm mü istiyorsunuz, siz istiyorsanız biz de yaparız” şeklinde cevap vererek önümüzdeki hafta konuyla ilgili girişimde bulunacağı sözünü verdi.

 

 

Konaşlı Mahallesi ile ilgili sorunu kendisinin bizzat takip edeceğini söyleyen Yıldırım, bölge halkının istemediğini hiçbir şey olmayacağını, zorla güzellik anlayışında olmayacağını  ve merak etmemeleri gerektiğini ifade etti.

 

Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın her iki konuda vermiş olduğu sözler deri ve tekstil işçileri tarafından yoğun alkış aldı.

 

Yıldırım’ın konuşmasının ardından kahvaltıya geçildi ve program sona erdi.


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!