Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz.

2017 yılının ilk saatlerinde yaşanan vahşi saldırı ile 39 kişi acımasız bir biçimde katledilirken 69 kişi ise yaralandı. Yılbaşı gününde gerçekleşen ve nefret içeren bu vahşi saldırıda sivil ve savunmasız kişilerin katledilmesini şiddetle kınıyoruz.  

 

Bu ve daha önce de yaşanan kanlı saldırıların tüm failleri açığa çıkarılmalı ve hak ettikleri en ağır cezayı almaları sağlanmalıdır. Yaşanan saldırıların önlenememesi ne kadar ciddi bir zafiyet ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. Bu noktaya gelinmesinde elbette demokratik ve çoğulcu siyasetin çözüm aracı olarak çıkması, siyasetçilerin sorumsuz davranışları, tehditkar söylemlerin her geçen gün yeniden üretilmesidir. Bu ötekileştirici dil nedeniyle yaşanan her kanlı saldırı birileri tarafından normalleştirilmeye hatta hayatlarını kaybedenleri suçlayacak boyutlara vardırılmaktadır.

 

Bu saldırılar başka biçimlerde yaşanmakta tüm topluma sirayet etmekte kadınlara ya da belli bir gruba yönelik şiddeti meşru kılma çabalarına kadar indirgenmektedir.

 

Bundan kurtulmanın en başat rolü barışçıl politikaların hayata geçirilmesinden geçmektedir. Halkların kardeşçe yaşayabileceği ve farklılıklara, kültürlere saygılı bir yaşamın egemen olması için başta siyasetçilerin kullandıkları dile ve söylemlere dikkat etmesi, ötekileştirici dil ve üsluptan kaçınması gerekmektedir. 

 

Yaşanan vahşi saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

Kanlı saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı dilerken yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

 

Deriteks Sendikası Yönetim Kurulu

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!