SENDİKAMIZDAN YARDIM KAMPANYASI

SENDİKAMIZDAN YARDIM KAMPANYASI

Ortadoğu’da, ülkemizin yanı başındaki komşularında özellikle Irak ve Suriye’de savaşın en vahşi yüzü sergilenmekte, mezhepsel ve dinsel farklılıklar çatışmaların ana odağı haline getirilerek, din eksenli bir motifle savaş en barbarca yöntemlerle sürdürülmektedir. Irak ve Suriye’de şiddetli çatışmalar Ortadoğu’da emperyalist odakların kontrolü altında şekillendirilmeye çalışılmakta ve ortaya çıkan aşırılıklar yine emperyalistlerin askeri operasyonlarıyla dengede tutulmaktadır.

 

Geçtiğimiz haftalarda İsrail Filistin’i abluka altına alarak ve işgal ederek günlerce bomba yağdırmış ve binlerce sivil ve çok sayıda çocuk bu bombardıman altında katledilmiştir. Irak'ta Telafer’den kaçmak zorunda bırakılan Türkmenler, Şengal dağlarında mahsur kalan Ezidiler yaşadıkları toprakları terketmek zorunda bırakılmıştır. Zulüm ve katliamlar en gaddarca yöntemlerle ardı arkası kesilmeden devam etmektedir.

 

Savaşın dışladığı Kesim: Kadınlar ve  Çocuklar

 

Ortadoğu’da yaşanan çatışmalarda her savaşta olduğu gibi kadınlar, çocuklar ve yaşlılar en ağır şekilde bedelini ödemektedirler. Yokluk, açlık ve ölümle pençeleşen on binlerce insan ağır şartlarda yaşam mücadelesi vermektedir. Katliamın bilançosu o kadar ağırdır ki, kardeşlerini, akrabalarını, çocuklarını en yakın akrabalarını geride bırakmak zorunda kalan on binlerce kişi yüzlerce kilometre yol kat ederek ülkemiz sınırlarından giriş yapmış, binlercesi de dağlarda susuzluk ve açlık nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

 

Ülkemize sığınabilenlerin barınma ve temel gereksinimleri karşılanmaya çalışılmakta, sivil inisiyatiflerin, demokratik kitle örgütlerinin duyarlılıkları sonucu kısıtlı olanaklarla giderilmeye çalışılmaktadır. Sendika olarak katliamdan kaçarak ülkemize sığınan halklara yönelik yardım elini uzatıyor ve bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

 

Yerini yurdunu bırakarak, çok zor şartlar altında yaşama tutunmaya çalışan halklara, özellikle başta çocuk, genç, kadın ve yaşlı tüm kesimlere yönelik yapılacak yardımlar bir an olsun acıların sarılmasına vesile olacaktır. 

 

AYAKKABI EN TEMEL GEREKSİNİM

 

Ülkemize sığınanların barınma ve temel gereksinimleri, sivil inisiyatiflerin, demokratik kitle örgütlerinin duyarlılıkları sonucu kısıtlı olanaklarla giderilmeye çalışılmaktadır. Katliamdan kaçarak ülkemize sığınan halklara yönelik yardım elini uzatıyor ve bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

 

Bu kampanyamız şu anda ülkemize sığınanların gereksinimi olan en başta ayakkabı ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir yardımdır. Bu nedenle işkolumuzun niteliğine de uygun olarak, bugün en gereksinim duyulan bu ihtiyaca katkı sunmak için herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 

Yapılacak Yardımlar İçin;

 

Dikkat edilecek en önemli husus yapılacak yardımın daha önce kullanılmamış yeni ürün olmasıdır. Bunun yıkıma uğramış insanlar üzerinde özellikle psikolojik açıdan önemli  bir hassasiyet noktası olduğunu önemle belirtmek istiyoruz.

 

Yardım için sendikamızın iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

 


SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!