Taşerona, İş Cinayetlerine, Kıdem Hakkının Gaspına Karşı 1 Mayıs’a!

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs öncesi Tuzla Deri Organize Sanayi’de 1 Mayıs’a katılım çağrısı yapıldı. 1 Mayıs’a hazırlık amacıyla yapılan eylem örgütlü olduğumuz işyerlerinden üyelerimizin geniş katılımıyla gerçekleşti. Uyguner Deri işyeri önünde öğlen saatinde işçiler bir araya geldi.

 

Sendikamızın Genel Başkanı Musa Servi, 1 Mayıs’ın yasaklarla anıldığını ve geçmişten bugüne verilen 1 Mayıs mücadelesine ve önemine vurgu yaptı. Taksim’in işçilere ve emekçilere bir kez daha kapatıldığını söyleyen Servi, yasaklar olmadığında 1 Mayıs’ın Taksim’de sorunsuz bir şekilde kutlanabildiğine değinen Servi, Taksim yasağını kınadı. İnsanca ve onurluca bir yaşamın her geçen güçleştiğine değinen Servi, kıdem tazminatının gasp edilmesine yönelik, kölece çalışma koşulları yaratılmak istendiğine ve bütün bu emek düşmanı politikalara yönelik işçi sınıfının birlik ve mücadeleyi büyütmek zorunda olduğuna vurgu yaptı. Bu yılki 1 Mayıs’ta Gebze’deki meydanda da kutlanacağını söyleyen Servi, sendika olarak da Gebze’deki miting alanına gidileceğini söyledi.

 

Tuzla Şb. Başkanı Bianli Tay da, “1 Mayıs’ta olmak, iş cinayetlerine, kıdem hakkının gaspedilmesine, taşeron kölelik düzenine karşı olmaktır “ diyerek 1 Mayıs’a katılma çağrısı yaptı.

 

İşçiler açıklama sırasında sık sık, “Kıdem Hakkımız Gaspedilemez”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Birlik, Mücadele, Zafer”, “İş Kazası Değil, İş cinayeti”, “Taşeron çalışma yasaklansın”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarını attı. 29.04.2015


Foto Galeri
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!