ÇALIŞMA YAŞAMI
Türk-İş Genel Başkanı Atalay´dan tutuklu sendikacıyı ziyaret

Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan tutuklu sendikacıyı ziyaret 

 

ÖRGÜTLENME faaliyetleri gerekçe gösterilerek tutuklanan ve Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü bulunan TÜMTİS Sendikası Ankara Şube Başkanı Nurettin Kılıçdoğan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ile Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt tarafından ziyaret edildi.


Ziyareti sırasında, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, “Davanın iddianamesini hazırlayan savcı Cemil Tuğtekin ile davanın esası hakkında karar veren hâkimler Dündar Örsdemir, Kadriye Çatal, Mustafa Karatay ile yine duruşma savcısı Mehmet Özgür ve dosyamızın zaman aşımına henüz 4 yıl olmasına karşın 'zaman aşımı yakındır' şerhi veren o zamanki Yargıtay Cumhuriyet Savcısı (Hâkim) Mustafa Akar hakkında, FETÖ-PDY terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle meslekten çıkarma kararı verilmiştir. Esasen bu durum bile tek başına sanıkların yargılanmalarındaki ve karardaki hukuka aykırılıkların sebebini açıklar niteliktedir. Davanın hâkimleri ve savcıları, yargılama sırasında gerçeğin ortaya çıkarılması ve hakkın yerine getirilmesi için adil bir yargılama yapmak yerine, işçileri örgütleme faaliyeti içerisinde olan sendikacıları cezalandırma yoluna gitmişlerdir" dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Atalaydan tutuklu sendikacıyı ziyaret


Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ise konuşmasında, "TÜMTİS Sendikası Ankara Şube Başkanı Nurettin Kılıçdoğan ve arkadaşları yeniden yargılanmalı ve adil yargılanma haklarını kullanmalıdırlar. Örgütlü toplum; demokrasimizin, hak ve özgürlüklerimizin teminatıdır. Örgütlenmek, işçiler için anayasal bir hak olduğu gibi, işçileri örgütlemek de sendikacıların asli ve birincil görevidir. Hiç kimse bu asli görevini yerine getirdiği için cezalandırılmamalıdır" dedi.

 

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

http://www.hurriyet.com.tr/turk-is-genel-baskani-atalaydan-tutuklu-sendik-40559353

 

23.08.2017

 

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!