ÜLKE OLARAK BAŞIMIZ SAĞOLSUN

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve sabaha doğru 04.17 sıralarında meydana gelen 7.7 şiddetindeki yıkıcı depremde çok sayıda binanın yıkılmış olması nedeniyle binlerce insanımızın enkaz altında kurtarılmayı beklediği haberi hepimizi derinden sarsmıştır. Bölgeye yakın iller Hatay, Şanlıurfa, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Osmaniye ve Adıyaman illerinde de yıkıcı deprem manzaraları peş peşe gelmektedir.

 

Yüzbinlerce vatandaşımız ise ailelerinin ve yakınlarından durumu ile ilgili haber alamamaktadır. Henüz yapılan tespitlerde bine yakın sayıda insanımız depremde hayatını kaybetmiştir. Şiddeti nedeniyle henüz etkileri ölçülemeyen ancak milyonlarca insanımızı yüreğini yakan deprem afeti nedeniyle  ailelerin yakınlarından iyi bir haber almak için endişeli bekleyişleri ülke olarak hepimizi derinden sarsmıştır.

 

Yaşanan artçı depremlerin şiddetinin yüzbinlerce insanımızın tedirgin etmeye devam etmekte ve yeni can kayıpları riskini artırdığı bilinmektedir.

 

Daha önce yaşadığımız tüm depremlerin yıkıcı etkileri her zaman bir deprem kuşağının tam ortasında bulunduğumuzu sayısız kez kanıtlasa da yaşadığımız acı deneyimler ne yazık ki değişmemektedir. Benzer tabloların bir daha yaşanmasını önlemek için herkesin el birliği içerisinde hareket etmesi ve tüm ülke olarak depreme yönelik ciddi hazırlıkların yapılması şarttır. Şimdi en kısa sürede yaralarımızı sarma günüdür. Bugünün zor kış şartlarında en kısa sürede bölge halkının yanında olarak ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çabalarımızı ortaya koymak için çalışmalarımız başlamıştır.

 

Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı mesajımızı iletirken yaralı olarak kurtulan binlerce insanımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Tüm ülkemize geçmiş olsun…

 

Deriteks Sendikası Yönetim Kurulu

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!