Vip Giyim İşçilerine Deri İşçilerinden Ziyaret

Vip Giyim’de sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçilerin işyeri önünde başlattıkları direniş devam ederken işçilere olan destek de devam ediyor. Sendikamızın örgütlü olduğu Tuzla Deri Organize Sanayisinde örgütlü olduğumuz Prima Deri ve May Deri’den işçiler üyelerimize ziyarette bulunarak mücadelelerinde başarılar diledi. 

Anayasal haklarını kullanarak sendikamıza üye olan Vip Giyim işçileri Temmuz ayından beri sendikal baskılara maruz kaldılar ve çoğunluğu kadın olan 10 üyemiz işten çıkarılırken bazı işçiler de uğradıkları baskılar nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldılar. İşyerinde işçilerin e-devlet şifreleri istenerek sendika üyeliklerinin sorgulanmaya başlaması ile işçilere korku ve gözdağı vermeye çalışan işveren bu sayede çok sayıda işçiyi sendikadan istifa ettirirken kararlı duruş sergileyen sendika üyelerini ise küçülme ve daralma gibi gerekçelerle işten çıkardı.  En son Kadriye Horlu adlı üyemizin işten çıkarılmasıyla başlayan direniş ise bir ayını doldurdu.

 

Direnişe ise hem işyerinin bulunduğu mahalle etrafındaki duyarlı vatandaşlar destek olurken diğer yandan bölgede çok sayıda emek dostları ve kurum destek ziyaretinde bulunmaya devam ediyor.  

 

22.12.2019


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!