YAŞASIN BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ 1 MAYIS!

YAŞASIN 1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ!

 

Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs´ta işçiler, emekçiler, gençler, kadınlar, öğrenciler meydanları doldurdu. Üyelerimiz  1 Mayıs etkin bir şekilde katıldı.

Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta deri işçileri  alanlara indi. 1 Mayıs sabahı sendika merkez binası önünde toplanan deri işçileri sabahın erken saatinde Tuzla’nın Aydınlı ilçesi merkezine bir yürüyüş yaparak 1 Mayıs’ı kutlamaya başladı. Aydınlı içinde pankart ve flamalarıyla tur atan işçiler daha sonra Kadıköy miting alanına yola çıktı.

Ülkemizde yasakçı zihniyetin işçilere uyguladığı yasaklardan biri de Taksim’di. Taksim’deki kutlamaların yasaklanması için bahane üreten ve bu sene de sadece yasak getiren hükümet Taksim ve diğer meydanları da yasak listesine ilave etti. Gezi Parkı ile başlayan ve devam eden direnişlerin ortaya çıkardığı sokağın sesi ve güçlü muhalefetinden oldukça rahatsız olan hükümet çözümü bir kez daha meydanları yasaklamakta buldu. İstanbul yine 1 Mayıs günü OHAL politikaları ile karşılaştı.

Taksim’de dün sabah 1 Mayıs’ı kutlamak isteyen işçi, emekçi, kadın, genç ve öğrencilere yönelik şiddet uygulanmasını protesto eden deri işçileri Kadıköy Acıbadem köprüsü civarında Kadıköy’e inen E-5 yolunu 2 km mesafede kapattı.  Deri işçileri sık sık “Her yer Taksim, Her yer Direniş”, “Barajlar kalksın, yetkimiz verilsin”, “İşçiye uzanan eller kırılsın” sloganlarını attı. 

İşçiler “Esnek, Kuralsız, Güvencesiz, Sendikasız ve Taşeron Çalışmaya Hayır” pankartı ile katıldı. Ayrıca “Baraj Engeli Kalksın, Sözleşme Hakkımız Geri Verilsin”  dövizlerini taşıdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İZMİR’DE 1 MAYIS KUTLAMALARI COŞKULUYDU

İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılan 1 Mayıs kutlamaları coşkulu geçti. İzmir Şubemize bağlı üyelerimiz sabah erken saatte Basmane’de bir araya geldi. Gündoğdu Meydanı’na yürüyüşe geçen deri işçileri “Bütün Ülkelerin İşçileri Birleşin!” pankartıyla katıldı. Üyelerimizin çocukları en önde flama ve önlüklerle yürüdü.

 

 

DÜZCE’DE 1 MAYIS KUTLAMALALARI

Düzce’de 1 Mayıs geçen yıllara göre daha kalabalık kutlandı. Desa Deri’de çalışan Üyelerimiz 1 Mayıs’ta kutlamalarda yerlerini aldı.

 


SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!