YATAĞAN İŞÇİSİNİN ÖZELLEŞTİRME MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ
Sendikal Güç Birliği Platformu(SGBP) olarak Yatağan, Yeniköy, Kemerköy ve Çatalağzı Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı mücadele veren enerji ve maden işçilerinin yanındayız.
 
Özelleştirmelerin yarattığı sosyal ve ekonomik tahribatın, işsizliğin, yoksulluğun acıları hala tüm ağırlığıyla yaşanıyorken, elde kalan son kamu kuruluşlarının da talan edilmesine şiddetle karşıyız.
 
SGBP’yi oluşturan işçi sendikalarının önemli bir kısmı geçmişinde özelleştirme tecrübesi yaşamış ve bu nedenle üyeleriyle birlikte ağır bedeller ödemiştir.
 
Tecrübelerimiz bize öğretmiştir ki; seçim hesaplarıyla yapılan ötelemeler, sadece günü geçirmek, uygun zamanlamayı beklemek ve oy avcılığı yapmaktan başka bir anlam taşımamaktadır.
 
Enerji ve maden işçileri geçmişten gerekli dersleri çıkarmış olarak bu gün ötelemeye karşı olduklarını ve eylem planlarını değiştirmeyeceklerini söylerken, son derece haklı ve meşru bir tutum sergilemektedir.
 
24 Ocak Ankara buluşması emeğin ve emekçilerin kendi gücünü yeniden keşfetme ve büyütme eylemi olacaktır.
 
23 Ocak’ta yola çıkacak kardeşlerimize, bu kutsal yolculuklarında başarılar diliyoruz.
 
24 Ocak’ta SGBP’nin  Ankara ve çevresindeki örgüt ve temsilcileri enerji ve maden işçileri ile birlikte Toros Sokak’ta olacaklardır.
 
Siyasal iktidarı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nı özelleştirmelerden kesin olarak vazgeçmeye, öteleme yerine bu kuruluşları ayakta tutmak için çözüm üretmeye çağırıyoruz.
 
Enerji ve maden işçileri! Yüreğimiz ve gücümüz sizinle birlikte.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
22.01.2014

Mustafa TÜRKEL

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı
SGBP Dönem Sözcüsü
 

Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!