YENİ YIL MESAJI

YENİ YILIN ÜLKEMİZE VE BÖLGEMİZE ÖZGÜRLÜK, BARIŞ VE KARDEŞLİK GETİRMESİNİ DİLİYORUZ

 

2017 yılında ülkemizde ve tüm dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Suriye ve Ortadoğu coğrafyasında yaşanan savaşın ortaya çıkardığı yıkımdan bölge halkları başta olmak üzere ülkemiz de çok ciddi oranda etkilendi.

 

2017’ye dair umutlarımız bölgede savaş, kan ve gözyaşının dinmemesi üzerine hüsrana dönüştü. Bunun yanı sıra ülkemizde enflasyonun hızlı tırmanışı ve beraberinde artan işsizlik sosyal adaletsizliği iyice pekiştirdi. İşçiler ve emekçiler üzerinde doğrudan ve dolaylı vergiler giderek artırıldı. İşçilerin daha iyi bir yaşam için örgütlenme haklarını kullanmaları ve sendikalaşmalarının önünde engeller hız kesmeden devam etti. İş cinayetlerinde son yılların rekoru kırılarak bu yılın ilk 11 ayında en az 1851 işçi yaşamını yitirdi.  Ülkemizde kadına yönelik şiddet ve cinayet devam ederken çocuklara yönelik cinsel istismar hızla arttı. Ülkemizde demokratik ve hukukun temel değerlerine bağlılık azalırken toplumsal kutuplaşma giderek derinleşti.

 

2017’yi tüm dünya ve ülkemiz için sevindirici olmayan birçok gelişmelerle kapatırken, 2018’in tüm dünyada savaşın yerine barışın egemen olduğu bir yıl olması diliyor, yeni yılın tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyoruz.

 

Deriteks Sendikası Yönetim Kurulu

 


Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

SENDİKALI OL GÜÇLÜ OL!